Συνεχεια ακυρωσεις απο Booking

Αρχική forum Συζητήσεις Γενική συζήτηση για hosts και guests Συνεχεια ακυρωσεις απο Booking

Αυτό το θέμα περιέχει 7 απαντήσεις, έχει 6 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Maria 4 μήνες πριν.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Συντάκτης

Lila
    Συμμετέχων

Σας εχει τυχει; Προσωπικα συνεχεια  η μια στις 2 κρατησεις ακυρώνονται με αποτελεσμα μετα να μην μπορω να προγραμματισω σωστα πολλα πραγματα. Σκεφτομαι να διαγραφω τελειως απο την Booking γιατι τελικα δεν υπαρχει καμμια συνεπεια απο τους guest.

1
    0

Nik
    Θεατής

Επειδή μου έχει τύχει και μένα να σας πω πως το booking το έχουν πολλοί απο τρίτες χώρες για εργαλείο για να πάρουν visa κάνουν κρατήσεις και μετά μην τον είδατε δυστυχώς.

Σε μένα πλήρωσαν αλλά δεν φάνηκαν ποτέ! Φυσικά πήρα τα λεφτά μου. Πιστεύω πως δεν ήξεραν για κάποιο λόγο να κάνουν ακύρωση, τους τράβηξε τα λεφτά η κάρτα, δεν μπόρεσαν να έρθουν και κάπως έτσι γίνεται πάντα.

Να προσέχετε αν οι κρατήσεις γίνονται απο άτομα εκτος Σένγκεν,  σε αυτούς η πιθανότητα ακύρωσης ακουμπά το 90%.

3
    0

Lila
    Συμμετέχων

Αυτούς τους λόγους είναι η αλήθεια ούτε καν τους είχα φανταστεί ευχαριστώ.

1
    0

Pantelis
    Θεατής

S emena ap tis liges diamones poy eixa itan ok

0
    0

theopax
    Θεατής

Και εγώ πιστεύω ότι ο λόγος είναι η visa γιατί όλες οι ακυρώσεις μου ήταν από χώρες που την χρειάζονται. Εγώ αύξησα τον χρόνο για ακύρωση στον ένα μήνα, τουλάχιστον να ξέρω ένα μήνα πριν τι θα γίνει και να μπορώ να δεχθώ νέα κράτηση.

0
    0

Poseidon
    Keymaster

Προσωπικά έχω βάλει την αυστηρότερη επιλογή και μη επιστρέψιμη τιμή στο Booking. Εχουν γίνει επιδημία οι ακυρώσεις. Με ένα όνομα απλά κάνουν κράτηση, ζητάνε βεβαίωση πως θα τους φιλοξενήσεις και μην τον είδατε μετά.

• Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε στις 6 μήνες, 4 εβδομάδες πριν από  Poseidon.
    0
    0

Pantelis
    Θεατής

Σωστά, “μη επιστρέψιμη τιμή” εγώ έβαλα και ησύχασα, να δούμε θα κάνουν τώρα πειράματα?

0
    0

Maria
    Συμμετέχων

Αυστηρή πολιτική, αλλά δε νομίζω πως μπορείτε σαν νέος να σας αφήσει το σύστημα να το κάνετε κατευθείαν.

0
    0
Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.